11,0 Pablo Aimar (Argentyna) Real Saragossa/Valencia
10,0 Daniel van Buyten (Belgia) Bayern Monachium/Hamburger SV
10,0 Lukas Podolski (Niemcy) Bayern Monachium/FC Koeln

W zestawieniu nie znalazły się następujące transfery: Włochów Fabio Cannavaro i Emersona z Juventusu Turyn do Realu Madryt za łączną sumę 20 milionów euro (nie ujawniono wartości piłkarza) oraz Argentyńczyków Carlosa Teveza i Javiera Mascherano z Corinthians do West Ham United, bowiem kluby nie ujawniły wartości transakcji.

Carrick przeszedł do Manchesteru United za 19 milionów euro. Pozostałe 8,2 miliona to szacunkowe opłaty dodatkowe, zależne od sukcesów klubu, występów zawodnika w reprezentacji i liczby sezonów w barwach MU.

Chelsea zapłaciła za Mikela 17 milionów euro Manchesterowi United (pierwszy zaangażował Nigeryjczyka, ale zdecydował się go odsprzedać) i 6 milionów euro Lyn Oslo (poprzedni klub).

Ashley Cole trafił do Chelsea z Arsenalu za siedem milionów euro. Mistrz Anglii oddał "Kanonierom" w zamian Williama Gallasa. Nie wiadomo na ile kluby wyceniały wartość obu zawodników.

espe

PostWysłany: Wto 18:24, 05 Wrz 2006 Back to top

Dobry występ Kuszczaka w rezerwach MU

Tomasz Kuszczak zagrał 90 minut w meczu piłkarskim rezerw Manchesteru United z Blackburn. "Czerwone diabły" wygrały 1:0. Jedyną bramkę zdobył z rzutu karnego Phil Marsh.

Na oficjalnej stronie MU Kuszczaka chwalono za udane interwencje, szczególnie tą z 55. minuty, kiedy dzięki znakomitemu refleksowi obronił uderzenie z bliska Francisa Jeffersa.

espe

PostWysłany: Sob 19:56, 09 Wrz 2006 Back to top

Sobota, 9 września 2006
Juventus rozpoczął występy w Serie B

Zdegradowany z pierwszej ligi Juventus Turyn od remisu z Rimini 1:1 rozpoczął rozgrywki w drugiej lidze piłkarskiej Włoch. To był pierwszy w historii mecz "Starej Damy" w Serie B.

W Juventusie wystąpiły wszystkie gwiazdy światowej piłki, które pozostały w tym klubie po jego degradacji, m.in. Pavel Nedved i Alessandro del Piero. Mimo to drużyna z Turynu zaledwie zremisowała na wyjeździe z Rimini, a jedyną bramkę dla niej zdobył Matteo Paro w 60. minucie.

Juventus został zdegradowany do drugiej ligi w wyniku afery korupcyjnej we włoskim futbolu. Dodatkowo ukarany został odjęciem 17 punktów na początku sezonu.

espe

PostWysłany: Nie 6:33, 10 Wrz 2006 Back to top

Gol Jelenia w lidze francuskiej

Ireneusz Jeleń zdobył bramkę dla AJ Auxerre w meczu ligi francuskiej z AS Monaco w piątej kolejce piłkarskiej ligi Francji. Drużyna z Polakiem w składzie wygrała 2:1 dzięki jego bramce.

To pierwszy gol byłego zawodnika Wisły Płock w lidze francuskiej. Polak strzelił już bramkę dla Auxerre, ale było to w spotkaniu Pucharu UEFA z OFK Belgrad.

Ireneusz Jeleń związał się z Auxerre pod koniec czerwca tego roku. 25-letni napastnik podpisał czteroletnią umowę. W reprezentacji Polski Jeleń rozegrał 15 meczów (w tym trzy na mistrzostwach świata) i strzelił dwie bramki. We francuskim klubie debiutował 5 sierpnia w spotkaniu ligowym z Valenciennes.

espe

PostWysłany: Sob 15:31, 23 Wrz 2006 Back to top

Kolejne gole Rasiaka

W sobotnim meczu angielskiej Coca-Cola Championship piłkarze Southampton pokonali na wyjeździe Burnley 3:2. Dwa gole dla "Świętych" zdobył jeden z najlepszych polskich napastników, Grzegorz Rasiak.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Już w 4. minucie Steve Jones wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Czternaście minut później do remisu doprowadził Grzegorz Rasiak. Jeszcze przed przerwą zawodnicy Burnley wyszli na prowadzenie. Tym razem Kelvina Davisa pokonał Andy Gray.

W drugiej połowie strzelali tylko goście. W 54. minucie drugiego gola dla "Świętych" zdobył Rudolf Skacel. Trzy punkty gościom dała bramka Grzegorza Rasiaka.

Reprezentant Polski ma już na swoim koncie osiem bramek.